Twój koszyk 0 Produktów

Rowery trekkingowe Merida

Merida to czołowy producent rowerów. Bogate doświadczenie i wybór dobrej jakości komponentów są tym, co wyróżnia tę firmę na rynku. Merida wciąż się doskonali i zachwyca rowerzystów nowymi i coraz lepszymi rozwiązaniami. Posiada w swojej ofercie również coraz bardziej popularne rowery trekkingowe, które dedykowane są osobom zamierzającym przemierzać duże odległości w trakcie swoich wypraw. Wybierając rower należy zadać sobie kilka pytań: czym charakteryzuje się rower trekkingowy? Na której klasy osprzęt powinniśmy się zdecydować? Czy powinniśmy wybrać model z ramą stalową, aluminiową czy karbonową?


Rowery trekkingowe Merida

Aby rower trekkingowy spełniał nasze oczekiwania powinien mieć opony o gładszym oraz węższym bieżniku, przedni widelec z amortyzatorem, 28 lub 29 calowe koła, bagażnik, błotniki. Te modele świetnie nadają się do wyruszenia w dalekie wyprawy, dlatego ich nieodłącznym wyposażeniem są bagażniki rowerowe, które są przystosowane do montażu sakw rowerowych. Przeważnie, bagażnik umiejscawiany jest na tylnym kołem, ale spotykane są też modele posiadające bagażniki na przednim widelcu.

Dobry rower to rzecz niezbędna. Merida to firma, która produkuje jednoślady najwyższej jakości. W przypadku rowerów trekkingowych stawia przede wszystkim na wygodę użytkowania danego sprzętu. Model ten wyróżnia solidna konstrukcja, rama o odpowiedniej geometrii, dobre amortyzatory i wygodne siodełko. Rowery trekkingowe świetnie radzą sobie również podczas gorszych warunków atmosferycznych. Precyzyjny, nawet 27- biegowy napęd gwarantuje wielką płynność jazdy, a bogate wyposażenie roweru zapewnia wysoki komfort.

Rowery Merida – komfort i wygoda jazdy

Każdy model Meridy posiada mocny bagażnik pod sakwy, podpórkę, a także pełne błotniki oraz osłonę całej górnej części łańcucha. W większości rowerów trekkingowych Merida jest oświetlenie na dymano w piaście. Jednoślady te występują również w wersjach z obniżoną górną rurą ramy, które stworzone zostały z myślą o rowerzystkach poszukujących uniwersalnego dwukołowego kompana. Jeśli chodzi o rowery turystyczne, warto przyjrzeć się serii Drakar. W tej grupie znajdują się rowery w dobrej cenie, które sprawdzą się na asfaltowych drogach i leśnych ścieżkach.

Dzięki ramie wykonanej z mocnego stopu aluminium można liczyć na bardzo dużą wytrzymałość tego roweru. Model występuje w wersji męskiej i damskiej. Jeśli chodzi o rowery trekkingowe, to na uwagę zasługują też te z serii Freeway. Wyposażone są w bardzo silne i precyzyjne hamulce tarczowe. Posiadają też dobrą amortyzację, atrakcyjny design i umożliwiają zajęcie wygodnej, wysokiej pozycji.